Dnipropetrovsk konumundaki işletmeler

Sektörler

Sektöre Göre Ticari Dağıtım
 Alışveriş: %21,8
 sanayi: %10,5
 Ev Hizmetleri: %9,1
 Profesyonel hizmetler: %8,1
 Restoranlar: %7,5
 Eğitim: %5,8
 Diğer: %37,2
Sektör AçıklamasıKuruluş sayısıOrtalama iş yaşıOrtalama Google Puanı1.000 kişi başına düşen işletme sayısı
Araba tamiri4564.30,5
Güzellik salonları4394.40,5
Kuaförler4024.40,5
Kamu yönetimi4213.40,5
Bankalar7113.70,8
Kredi Şirketleri4303.70,5
Bakkallar ve süper marketler3994.10,5
Emlak1.7334.32,0
Bina inşaatı5463.90,6
Makinelerin toptan satışı3394.40,4
Hastaneler5063.60,6
Sağlık ve tıp3863.90,5
Kafeler6634.30,8
Donanım mağazaları4634.30,5
Eczaneler ve ilaç depoları4324.20,5
Elektronik cihaz mağazaları4764.20,6
Ev uygulamaları ve eşyaları4014.30,5
Giyim mağazaları5984.30,7
Mobilya mağazaları4124.30,5
Ofis malzemeleri ve kırtasiye mağazaları9054.41,1
Dnipropetrovsk, Dnipropetrovsk Oblastı Yüzölçümü405 km²
Nüfus848.755
Erkek Nüfusu385.557 (%45,4)
Kadın Nüfusu463.200 (%54,6)
1975 - 2015 arasındaki nüfus değişimi -%15,2
2000 - 2015 arasındaki nüfus değişimi -%11,3
Ortalama Yaş40,6
Erkek Ortalama Yaş36,6
Kadın Ortalama Yaş43,9
Telefon Kodlari56562
SemtlerAmur-Nyzhn'odniprovs'kyi district, Chechelivskyi district, Industrial'nyi district, Novokodatskyi District, Samars'kyi district, Shevchenkivskyi district, Sobornyi District, Tsentralnyi district
Yerel SaatCumartesi 04:46
Saat DilimiDoğu Avrupa Yaz Saati
Hava19.6°C kapalı bulutlu
Enl ve Boy48.45° / 34.98333°
Posta Kodları0933009332261302613226134Daha

Dnipropetrovsk, Dnipropetrovsk Oblastı - Harita

Dnipropetrovsk, Dnipropetrovsk Oblastı Nüfus

1975 - 2015 yılları
Veri1975199020002015
Nüfus1.000.9381.036.195957.252848.755
Nüfus yoğunluğu2.471 / km²2.558 / km²2.363 / km²2.095 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Dnipropetrovsk 2000 - 2015 arasındaki nüfus değişimi

2000 - 2015 yılları arasında %11,3 düşüş
Yer1975 yılından itibaren değişim1990 yılından itibaren değişim2000 yılından itibaren değişim
Dnipropetrovsk, Dnipropetrovsk Oblastı-%15,2-%18,1-%11,3
Dnipropetrovsk Oblastı-%10,3-%14,5-%9,3
Ukrayna-%8,6-%13,1-%8,3
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Dnipropetrovsk, Dnipropetrovsk Oblastı Medyan Yaş

Medyan Yaş: 40,6 yıl
YerOrtalama YaşOrtanca Yaş (Kadın)Ortanca Yaş (Erkek)
Dnipropetrovsk, Dnipropetrovsk Oblastı40,6 yıl43,9 yıl36,6 yıl
Dnipropetrovsk Oblastı40,6 yıl43,9 yıl36,6 yıl
Ukrayna40 yıl43 yıl36,5 yıl
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Dnipropetrovsk, Dnipropetrovsk Oblastı Nüfus Piramidi

Yaşa ve Cinsiyete Göre Nüfus
YaşErkekKadınGenel Toplam
5 yaş altı23.96822.63546.603
5-920.46519.53640.001
10-1417.10216.22333.325
15-1921.26120.09141.353
20-2430.47928.92159.401
25-2936.80635.84272.649
30-3433.08932.83465.923
35-3929.86931.48461.354
40-4427.68930.84558.535
45-4926.38431.79058.175
50-5429.54237.20466.747
55-5924.72333.87658.599
60-6421.17031.94853.119
65-6911.03619.65230.689
70-7414.66629.61844.284
75-799.54919.75429.304
80-845.03512.45217.487
85 Artı2.7238.49511.218
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Dnipropetrovsk, Dnipropetrovsk Oblastı Nüfus Yoğunluğu

Nüfus Yoğunluğu: 2.095 / km²
YerNüfusalanNüfus yoğunluğu
Dnipropetrovsk, Dnipropetrovsk Oblastı848.755405 km²2.095 / km²
Dnipropetrovsk Oblastı3,3 milyon31.905 km²102,0 / km²
Ukrayna42,3 milyon574.117,9 km²73,8 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Dnipropetrovsk, Dnipropetrovsk Oblastı Tarihsel ve Öngörülen Nüfus

1730 - 2100 arasında Tahmini Nüfus
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [bağlantı] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Semtler

Dnipropetrovsk konumunda muhite göre İşletme Dağılımı
 Shevchenkivskyi district: %22,5
 Sobornyi District: %20,6
 Tsentralnyi district: %14,5
 Chechelivskyi district: %10
 Amur-Nyzhn'odniprovs'kyi district: %9,8
 Industrial'nyi district: %9,1
 Novokodatskyi District: %8,1
 Diğer: %5,4

Dnipropetrovsk, Dnipropetrovsk Oblastı için fiyata göre işletme dağılımı

 Ucuz: %53,1
 ılımlı: %33,9
 Pahalı: %12,2
 Çok Pahalı: %0,7

İnsani Gelişme Endeksi (İGE)

İstatistiksel bileşik yaşam süresi endeksi, eğitim ve kişi başına gelir.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Dnipropetrovsk, Dnipropetrovsk Oblastı CO2 Emisyonu

Yıllık Ton Tonda Kişi Başına Karbondioksit (CO2) Emisyonları
YerCO2 EmisyonlarıKişi Başına CO2 EmisyonuCO2 Emisyonları Yoğunluğu
Dnipropetrovsk, Dnipropetrovsk Oblastı4.921.327 t5,8 t12.151 t/km²
Dnipropetrovsk Oblastı17.310.498 t5,32 t542,6 t/km²
Ukrayna197.794.395 t4,67 t344,5 t/km²
Sources: [bağlantı] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Dnipropetrovsk, Dnipropetrovsk Oblastı CO2 Emisyonu

2013 CO2 emisyonu (ton/yıl)4.921.327 t
2013 kişi başına CO2 emisyonu (ton/yıl)5,8 t
2013 CO2 emisyonu yoğunluğu (ton/km²/yıl)12.151 t/km²

Dnipropetrovsk, Dnipropetrovsk Oblastı

Dnipropetrovsk (Ukraynaca: Дніпропетровськ / Dnipropetrovs'k, Rusça: Днепропетровск / Dnepropetrovsk, 1775 - : Екатеринослав / Ekaterinoslav veya Yekaterinoslav), Dinyeper Nehri'nin kenarında bulunan, Ukrayna'nın Dnipropetrovsk Oblastı'nın idarî merkezi.  ︎  Dnipropetrovsk Vikipedi Sayfası

Verilerimiz Hakkında

Bu sayfadaki veriler halka açık bir takım araçlar ve kaynaklar kullanılarak tahmin edilmektedir. Garanti olmadan sağlanır ve yanlışlıklar içerebilir. Kullanım kendi sorumluluğunuzdadır. Daha fazla bilgi için buraya bakınız.